Cięcie żelbetu – jak wyciąć otwory pod okna i drzwi?

Przebudowa obiektu mieszkalnego lub komercyjnego często wiąże się z koniecznością przesunięcia okien i drzwi. W praktyce oznacza to cięcie żelbetu. Z pomocą przychodzi technika diamentowa.

Jak powinno odbywać się cięcie żelbetu?

Wycinanie czy poszerzanie otworów drzwiowych i okiennych wymaga dostępu do odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia. Cięcie żelbetu może odbywać się przy zastosowaniu różnych technik, ale nie każda jest równie wydajna. Przewaga metody diamentowej polega na tym, że jest ona:

  • Precyzyjna – cięcie żelbetu techniką diamentową jest dokładne

  • Bezudarowa – to sprawia, że nie ma obawy o powstanie mikrouszkodzeń, które mogłyby mieć wpływ na elementy konstrukcyjne

Otwory okienne najczęściej są umiejscowione na ścianach nośnych. Nie jest to jednak przeszkoda, aby wykonać cięcie żelbetu – wystarczy, że prace zostaną odpowiednio zaplanowane.

Dlaczego cięcie żelbetu metodą diamentową jest bezpieczne?

Technika diamentowa nie jest nowością – wiele firm (np. Rcut) stosuje ją z powodzeniem od wielu lat. Cięcie żelbetu metodą diamentową ma szereg zalet. Wskazać wystarczy:

  • Szybkość wykonania prac – cięcie żelbetu metodą diamentową odbywa się szybko m.in. dzięki chłodzeniu narzędzia (tarczy) wodą

  • Akceptowalny poziom hałasu – ma to szczególne znaczenie, gdy mowa o wielorodzinnym budynku mieszkalnym lub biurowcu

Dodatkowym plusem, który również ma związek z wykorzystaniem wody podczas cięcia, jest brak pyłu. To korzystnie wpływa na komfort pracy i zdrowie operatora urządzenia.

Cięcie żelbetu – gdzie zamówić tę usługę?

Standardem jest, że firmy budowlane mają określone specjalizacje. Przykładowo Rcut przyjmuje zlecenia na usługę, jaką jest cięcie żelbetu – to właśnie w tej firmie można zamówić wycięcie czy poszerzenie otworów na okna lub drzwi.

W ofercie firmy Rcut znajdują się też inne usługi – są to:

Firma Rcut współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, deweloperami, jak i innymi podmiotami z branży budowlanej.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!