Atrakcje na letnią pogodę, czyli dziecko w ogrodzie

Gdy tylko robi się ciepło, dzieci nie mogą usiedzieć w miejscu, chcąc jak najszybciej wyjść na świeże powietrze, by bawić się z rówieśnikami, poznawać otaczający je świat i korzystać ze wszystkich uroków ciepłych pór roku. Dlatego też, jeśli masz możliwość zaaranżowania maluchowi miejsca do zabawy w prywatnym ogródku bądź na własnym podwórku, skorzystaj z okazji, by zapewnić dziecku dodatkową rozrywkę i możliwość rozwoju.

Jak zapewnić dziecku doskonała zabawę?

Jeśli chcesz zadbać o to, by twoja pociecha dobrze bawiła się na dworze, warto zaaranżować ogród w taki sposób, by miała co w nim robić. Na początku dobrze jest zmierzyć ogród i wyznaczyć część do zabaw dla dzieci. Dzięki temu, wiedząc, jakie wymiary na wybrany przez ciebie teren, znacznie łatwiej będzie go odpowiednio zagospodarować.

 Zabawki ogrodowe to niezwykle rozległa kategoria produktów, wśród których znajdziesz najróżniejsze akcesoria, dlatego też, by ułatwić sobie wybór, postaw na to, co lubi twoja pociecha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dobrze wydasz pieniądze, a maluch chętnie będzie korzystał z tego, co dla niego kupisz.

Zabawki ogrodowe podzielić można na kilka kategorii. Znajdziesz wśród nich zabawki mocowane na stałe (takie jak huśtawki ogrodowe, baseny, drabinki i domki), zabawki, które można przenosić (domki i huśtawki z plastiki, małe baseniki, bramki i kosze do różnych sportów) oraz zabawki drobne, takie jak różnego rodzaju piłki, rakietki, gumy do skakania, rowerki, hulajnogi i wiele innych. Jak widzisz, wybór jest ogromny, dlatego też dobrze go przemyśleć, by nie wydawać zbędnie pieniędzy.

Pamiętaj również o tym, że zabawki to nie wszystko. Ogromne znaczenie ma również wkład własny rodziców. Dzieci uwielbiają bawić się w grupach, jeśli więc twoja pociecha jest jedynakiem, dobrze będzie wybrać takie akcesoria i zabawki ogrodowe, które sprawią, że dorośli będą mogli swobodnie bawić się z maluchami. W takim wypadku warto więc postawić na porządniejszą, większą huśtawkę dwuosobową z drabinkami czy bramki do grania w piłkę nożną, by zapewnić dorosłym komfort zabawy, który zmotywuje ich do spędzania czasu na dworze wspólnie z dziećmi.

Dobrym rozwiązaniem, które zapewni maluchom możliwość spędzania czasu na dworze, a jednocześnie da szansę na odpoczynek i rozwój umysłowy, będzie hamak lub namiot tipi dla dziecka. Stanie się jego prywatną przestrzenią, wewnątrz której będzie mogło bawić się w różnego rodzaju gry, czytać, rysować czy wymyślać ciekawe scenariusze fabularne.

Zabawki do ogrodu

Oprócz standardowych, wspomnianych wcześniej zabawek, warto również wyjść nieco poza ścisłe ramy. Jeśli masz ogródek warzywny lub kącik z owocami, zmotywuj dziecko do pomocy w dbaniu o niego. Mała przyczepka rowerowa sprawi, że twoja pociecha będzie mogła transportować zebrane owoce do domu, nie tylko rozwijając umiejętność jeżdżenia na rowerze, ale również ciesząc się tym, że mogło pomóc, przez co jeszcze chętniej będzie chciało jeść owoce i warzywa, które samodzielnie zbierze.

Jeśli uwielbiacie pracę w ogrodzie, kup maluchowi zestaw zabawkowych łopatek, grabek i innych akcesoriów i pozwól mu razem z tobą sadzić ziarenka, z których wyrosną później plony. To kolejny sposób na spędzenie czasu na dworze, a jednocześnie zmotywowanie pociech do zdrowego odżywiania.

Dzieci, które uwielbiają pomagać rodzicom, na pewno będą zachwycone, gdy otrzymają od rodziców takie zabawki, jak chociażby zabawkowa kosiarka, dzięki której ramię w ramię z rodzicami będą mogły pomagać w dbaniu o ogród. Kup dziecku konewkę i poproś o pomoc w podlewaniu roślin, a nim się obejrzysz, zabawa przerodzi się w przyjemny obowiązek, a twoja pociecha nauczy się, jak dbać o owoce i warzywa, co przyda jej się w późniejszych latach.

Bywa jednak tak, że dziecko nie przepada za zabawą na dworze, obawiając się robaków czy zwyczajnie nie czując się na dworze zbyt komfortowo. W przypadku takich dzieci namiot tipi bądź moskitiera rozwieszona na gałęzi drzewa nad kocykiem do zabaw będzie doskonałym sposobem, by zapewnić maluchowi pewność i zmotywować go do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Możesz również próbować zainteresować pociechę insektami, opowiadając jej o nich pokazując, jak zachowują się w naturalnym środowisku i tłumacząc, jak się z nimi obchodzić. W towarzystwie gąsienic, żuczków, motylków czy ślimaków twoje dziecko będzie bezpieczne i szybko przekona się do wychodzenia z domu. A jeśli motyle wyjątkowo je zainteresują, możesz kupić mu specjalną siatkę do łapania ich, rozbudzając nową pasję.

Nie zapominaj również o klasycznych zabawach niewymagających żadnych dodatkowych akcesoriów. Gry ruchowe, takie jak zabawa w chowanego, podchody, Baba Jaga Patrzy czy ciuciubabkę będą doskonałym sposób spędzenia czasu na zewnątrz, a jednocześnie zapewnieniem zdrowej dawki ruchu, dzięki któremu maluch będzie się zdrowo rozwijał.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!