Dlaczego warto zainwestować w system call center w chmurze?

Klienci korzystający z działu obsługi klienta nie lubią wielokrotnego powtarzania tych samych danych i kontaktowania się z różnymi konsultantami w ciągle tej samej sprawie. Dlatego konsumenci stawiają firmom oferującym tego typu usługi bardzo konkretne wymagania, którym organizacje nie zawsze są w stanie sprostać. Aby systemy call center pozwalały na dobrą wymianę informacyjną wewnątrz organizacji i były pomocne dla każdego klienta, muszą być nowoczesne i opierać swoje działanie na właściwych rozwiązaniach informatycznych.

Internet czy telemarketing?

W dzisiejszych czasach marketing bezpośredni odbywa się głównie przy pomocy internetu i serwisów społecznościowych. Jednak bezpośredni kontakt telefoniczny z klientem pozostaje nadal bardzo cenionym sposobem na wymianę informacji. Dlatego zarówno ich udzielanie klientowi, jak i uzyskiwanie od niego niezbędnych danych, powinno być szybkie, sprawne i wygodne dla obu stron.

Systemy call center w chmurze posiadają wiele zalet, które nie tylko ułatwiają nawiązanie długotrwałych relacji konsumenckich, ale również umożliwiają bezproblemową obsługę bardzo dużej liczby klientów jednocześnie. Pozwalają również w stosunkowo krótkim czasie zgromadzić bazę danych na temat usług i produktów, które są najlepiej oceniane i preferowane przez większość konsumentów. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie trwałej więzi z przyszłym lub istniejącym klientem oraz zdobycie jego zaufania, a także zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy.

Czemu należy poświęcić systemom call center więcej uwagi?

Znaczna część społeczeństwa używa do codziennej komunikacji urządzeń opartych na najnowszych technologiach. Dlatego największe szanse na dotarcie do potencjalnych klientów mają firmy, które na bieżąco starają się wdrażać rozwiązania dostosowane do wszystkich potrzeb konsumenckich. Z tego powodu komunikacja z nimi musi być wielokanałowa i uwzględniać np. niezwykle popularne urządzenia mobilne.

Aby call center przynosiło korzyści dla organizacji, firma oferująca tego typu usługę swoim klientom powinna w odpowiedni sposób identyfikować ich potrzeby. Dzięki temu spełnione zostaną wszystkie oczekiwania związane z działem obsługi, czyli nie tylko zwiększenie skuteczności w odbieraniu połączeń przychodzących od klientów, ale również lepszy obieg informacji wewnątrz firmy i podniesienie ogólnej wydajności pracowników call center.

Jakie są zalety systemów call center w chmurze?

Na rynku obecnych jest wiele systemów do obsługi call center. Aby sprostać wszystkim oczekiwaniom, dział obsługi klienta nie powinien ograniczać się do rozwiązań tradycyjnych. Dlatego firma powinna zainwestować w systemy call center w chmurze. Tego typu narzędzie pozwala na zachowanie pełnej mobilności i możliwości wykonywania pracy zdalnie, dzięki czemu konsultanci mogą pracować niemal z każdego miejsca i w dowolnym czasie. Wdrożenie usługi call center w chmurze pozwala przedsiębiorstwu na znaczne zmniejszenie kosztów prowadzenia działu obsługi klienta, zarówno przy zainicjowaniu działania systemu, jak i w trakcie korzystania z niego. W ten sposób można także znacznie poszerzyć treść oferty, która ma być prezentowana klientowi, a także zintegrować usługę z ich aplikacjami.

Dzięki temu można nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo wzajemnej komunikacji, ale również ograniczyć błędy podczas nawiązywania relacji z konsumentem. Większość konsumentów komunikujących się z przedstawicielem firmy poprzez call center posiada bardzo podobne uwagi i powody do niezadowolenia. Zazwyczaj problemy dotyczą konieczności ciągłego powtarzania tych samych informacji wielu konsultantom, obsługującym różne stanowiska odpowiedzialne za tematykę zgłoszenia. Przez to klienci zmuszeni są kontaktować się z nimi wielokrotnie w tej samej sprawie, co łatwo prowadzi do irytacji i chęci zrezygnowania z usług organizacji. Poprzez wdrożenie w firmie systemu cloud call center, zwiększa się nie tylko szansa na zwiększenie jakości funkcjonowania działów obsługi w firmie, ale również zadowolenia klientów z ich pracy.

http://systell.pl/

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!