Specjaliści od HR na Twitterze – kogo warto śledzić?

HR jest dziedziną znacznie szerszą, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednocześnie każdy przedsiębiorca powinien w tej kwestii posiadać przynajmniej podstawową wiedzę, bowiem bez tego sprawne zarządzanie swoją firmą i przeprowadzenie w niej rekrutacji byłoby właściwie niemożliwe. Obecnie na Twitterze aktywnie udziela się wielu specjalistów z tej dziedziny. Warto śledzić ich profile, bowiem dzięki temu można dowiedzieć się na ten temat naprawdę sporo i zobaczyć, jakie rozwiązania są stosowane w najlepszych firmach świataWielu z nich nie jest tak dobrze znanych w Polsce, mamy zatem szansę na zdobywanie wiedzy, która nie jest powszechnie wykorzystywana na naszym krajowym rynku – może to być bardzo przydatne narzędzie do pokonania na tym polu całej rodzimej konkurencji.

Jednym z najbardziej szanowanych specjalistów w dziedzinie HR na świecie jest Josh Bersin, właściciel agencji Barsin by Deloitte. Ma na swoim koncie liczne wypowiedzi dla najbardziej szanowanych czasopism branżowych, a jego wieloletnie doświadczenie budzi zaufanie wśród przedsiębiorców na całym świecie. Od kilku lat prowadzi również swoje konto na Twitterze, które może być bezcenną skarbnicą wiedzy dla osób zainteresowanych tym tematem. Zamieszczana przez niego treść to nie tylko krótkie informacje i porady dla ludzi zajmujących się rekrutacją. To również liczne quizy, konkursy, zagadki i swego rodzaju wyzwania, które mają sprawdzić nasze umiejętności w tej dziedzinie. Bersin jest również uważnym obserwatorem całej tej dziedziny, zatem na jego koncie często pojawiają się różne odsyłacze do opinii innych specjalistów. Bersin często zwraca uwagę na rolę wykorzystywania w rekrutacji nowoczesnych rozwiązań, które znacznie polepszają zarówno pozyskiwanie nowych pracowników, jak i sprawność funkcjonowania całej firmy. Jego konto jest zatem świetnym źródłem wiedzy i odnośników na temat całej tej branży; można tu znaleźć wiele nie tylko osobistych przemyśleń i wniosków autora, ale również polecane przez niego artykuły.

Neil Morrison jest kolejna osobą na Twitterze, którą zdecydowanie warto śledzić. Jest to postać bardzo dobrze znana w branży HR – stoi na czele działu odpowiadającego za rekrutację w wydawnictwie Penguin Random House, który całkiem niedawno otrzymał prestiżową nagrodę HR Team of the Year. Morrison od wielu lat prowadzi własnego bloga dotyczącego tej branży i aktywnie udziela się na Twitterze. Jego teksty można spotkać również na wielu znanych portalach i w czasopismach branżowych, zatem jego nazwisko powinno być doskonale znane każdemu, kto tylko interesuje się tą dziedziną. Reprezentuje on jednak nieco inne podejście i postawę, niż większość pozostałych autorytetów od HR. Morrison często wyraża swoje poparcie do bardziej tradycyjnych metod. Jest raczej sceptykiem, jeśli chodzi o nadmierne wykorzystywanie narzędzi cyfrowych w rekrutacji. Cechą łączącą go z większością innych, znanych osobistości w tej dziedzinie jest pogląd, że HR to niezwykle ważna dziedzina która może mieć ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy i stosunki pomiędzy jej pracownikami. Styl jego pisania ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Morrison pisze bowiem bardzo rzeczowym i fachowym językiem, raczej unikając przy tym zbędnych – jego zdaniem – ubarwień i dodatków do treści.

profile HR na twitterze

Andy Headworth jest kolejnym znanym specjalistą od HR. Od wielu lat zajmuje on stanowisko dyrektora Sirona Consulting, jednej z największych i najbardziej cenionych firm zajmujących się doradztwem w zakresie rekrutacji. Bardzo często pojawia się również na spotkaniach branżowych w miastach całego świata. Ponadto jest autorem kilku książek – niektóre z jego publikacji są arcydziełem w tej dziedzinie i lekturą obowiązkową dla każdego, kto jest tym zainteresowany. Jego zdaniem, kluczem do udanej rekrutacji jest zapewnienie firmie odpowiedniego marketingu i zbudowanie pozytywnego wizerunku, który pozwoli na przyciągnięcie do siebie wielu chętnych kandydatów. Z tego powodu w swoich wypowiedziach i publikacjach kładzie spory nacisk na praktyczne umiejętności marketingowe, które jego zdaniem musi posiadać każdy skuteczny rekruter nawet w niewielkiej firmie. Na jego profilu na Twitterze spotkamy zatem wiele krótkich myśli i porad które bardzo przydadzą się każdemu zajmującemu się tą branżą. Autor zamieszcza u siebie również mnóstwo linków i odnośników do artykułów innych specjalistów, które uważa za wartościowe i godne polecenia.

Craig Fisher to kolejna gruba ryba w branży HR – zajmuje stanowisko szefa employer brandingu w CA Technologies. Jako doradca w dziedzinie HR ma na swoim koncie współpracę z wieloma potężnymi przedsiębiorstwami, zatem jego doświadczenie naprawdę robi wrażenie. Jest to człowiek, który głosi przede wszystkim konieczność skutecznego wykorzystywania social mediów oraz wszystkich innych dobrodziejstw, jakie może nam zaoferować współczesna technologia. Również w tym przypadku na koncie na Twitterze pojawia się nie tylko wiele prywatnych opinii autora, ale również mnóstwo przydatnych odnośników do artykułów pisanych przez innych. Fisher zdobył wielką popularność również dzięki swojemu stylowi – pisze lekkim, pełnym humoru językiem.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!