Inteligentne kupowanie

Smart shopping czyli inteligentne kupowanie jest ostatnio coraz bardziej modny. Co więcej, poszukiwanie okazji staje się coraz prostsze.

Kim jest smart shopper
Smart shopper to przede wszystkim konsument racjonalny i świadomy. Zna swoje potrzeby, wie jaki ma budżet, na ile może sobie pozwolić. Jednocześnie nie chce przepłacać, ani iść na kompromisy dotyczące jakości produktów. Jak wynika z raportu przygotowanego przez specjalistów z Qpony.pl, około 89% Polaków to smart shopperzy. 
Smart shopperzy idą z duchem czasu. Ponad 50% z nich wykorzystuje w procesie robienia zakupów smartfony i aplikacje mobilne. Pozwalają one po pierwsze mieć dostęp do promocyjnych kuponów, a po drugie już na miejscu w sklepie sprawdzić czy istnieje możliwość zakupu danego produktu w niższej, lepszej cenie.

Jak kupować w duchu smart shoppingu
Smart shopperzy przede wszystkim są cierpliwi. Niekoniecznie od razu kupują rzecz, która im się spodoba. Szukają okazji, porównują ceny. W tym celu bardzo przydają się internetowe porównywarki cen a także aplikacje mobilne. Wystarczy tylko sfotografować daną rzecz, żeby aplikacja znalazła inne sklepy, w których można ją kupić po niższej cenie. Ponadto, tego typu programy umożliwiają zapoznanie się z komentarzami innych użytkowników, którzy często pomagają sobie znaleźć okazje. Drogą do inteligentnego kupowania jest także racjonalne zaplanowanie budżetu i podział środków. Warto przed rozpoczęciem zakupów przyjąć sobie jaką kwotę możemy wydać i trzymać się jej. Smart shopping bazuje też na świadomości rynku. Są produkty, za które trzeba zapłacić więcej, są też takie, którym narzuca się zupełnie zawyżoną marżę, o czym warto wiedzieć. Kolejną kwestią jest oczekiwanie na promocje - wyprzedaże i weekendy obniżek występują cyklicznie i można je przewidzieć. W tym okresie udaje się znaleźć produkty w naprawdę dużo atrakcyjniejszych niż na co dzień cenach.

Smart shopping jest coraz bardziej popularny, ponieważ stopniowo konsumenci dostrzegają, że nawet oszczędzając po kilka złotych na każdym zakupie, czynią znaczącą różnicę w swoim domowym budżecie. Dzięki racjonalnemu robieniu zakupów, w gruncie rzeczy można sobie pozwolić na wiele więcej.

Pełną wersję raportu "Smart shoperzy - Polacy na tropie mobilnych okazji" można pobrać ze strony Qpony.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!