Jakość akcesoriów i materiałów biurowych – czy ma znaczenie?

Na biurku w pracy znaleźć można nie tylko stos papierów, ale i co rusz wałęsające się długopisy, karteczki, koperty, koszulki foliowe, taśmy klejące i wiele innych drobiazgów. Kwestia utrzymania porządku to raczej temat na dłuższy wywód. Zajmijmy się jednak jakością wspomnianych artykułów. Czy wobec potrzeb biurowych, ale i w przypadku kontaktu z Klientami, jakość koperty, gadżetu reklamowego bądź jakiegokolwiek innego artykułu, może mieć w ogóle znaczenie?

Nie oceniaj książki po okładce

            Mawia się, że najważniejsza jest zawartość, a nie zewnętrzne opakowanie, i tę myśl można różnorako interpretować. Trudno się bowiem z nim nie zgodzić, jednak idąc dalej tym tropem, a zmierzając w kierunku dziedziny szeroko pojętego marketingu czy reklamy, hasło to delikatnie mija się z prawdą. Dlaczego? Bo to właśnie zewnętrzne opakowanie, estetyczny wygląd, i ta kluczowa jakość rozmaitych artykułów, potencjalnego odbiorcę może zachęcić, ale i zniechęcić.

            Zawartość rzecz jasna pozostaje wciąż najważniejszą, ale by Klient miał szansę się o niej przekonać, musi zostać „sprowokowany” do podjęcia działania i wyboru naszej oferty, a nie tej konkurencyjnej. Wybór odpowiednich kopert, pod względem rozmiaru, koloru i sposobu zaklejania, opakowań, w których dostarczane są przesyłki ma zatem znaczenie.

            Po pierwsze, przykładowo koperta dopasowana rozmiarem, kolorem, a do tego z pewnym zamknięciem, które zabezpiecza zawartość przed chciwym wzrokiem osób niepożądanych, dla odbiorcy staje się podstawą do zaufania, że po drugiej stronie jest firma, która dba nawet o te teoretycznie niezauważalne detale. Pod tym względem zaspokojenie potrzeb odbiorców nie jest trudne – wystarczy wybrać produkt z oferty, jaką posiada producent opakowań opakowania24.eu. Co więcej, koperta to wciąż na tyle dużo miejsca, by wykorzystać ją jako nośnik reklamy.

Jakość, a ekonomia

            Faktem jest, że nawet te tytułowe akcesoria i materiały biurowe, które należą do raczej drobnych wydatków, im wyższe są jakościowo, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Dla przedsiębiorcy może to być jednak inwestycja, która nie dość, że szybko się zwróci, to jeszcze wspomoże firmowe działania względem powiększania zysków.

            Klienci mają pewnego rodzaju słabość do gadżetów. Tym bardziej, że są one coraz ciekawsze, a przy tym niosą ze sobą walory użytkowe. Gadżetem zaś może być właśnie typowe akcesorium biurowe, jak długopis, notes, koperta. Wysoka jakość, to wykonanie z precyzją, świetny materiał, żywy kolor i wyrazista reklama w formie graficznej. To inwestycja w reklamę i działania względem pozyskania kolejnych Klientów, jak i utrzymania zaufania tych już zdobytych, która z powodzeniem mieści się w firmowym budżecie. Jest tu miejsce na ekonomię, bo spośród wszystkich dostępnych form reklamy, ta jest najtańsza, nietrudna w wykonaniu, dająca wiele możliwości, a i zadowalająca pod względem jakości.

            Połączenie jakości i ekonomii ma rację bytu, a opatrzenie tymi cechami „tylko” akcesoriów i materiałów biurowych, powinno być oczywistością.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!