Odgracanie domu

Projekt wnętrza to klucz do wymarzonych czterech ścian. Warto jednak pamiętać, że przed realizacją projektu czeka nas wielkie sprzątanie.

Odgracanie domu

Odgracanie domu wielu kojarzy się po prostu z generalnym sprzątaniem. Prawda jednak wygląda trochę inaczej, ponieważ „sprzątać” a „odgracać” w przypadku domów przybiera całkowicie nowego znaczenia.

Odgracanie domu, w porównaniu ze sprzątaniem, polega na pozbywaniu się zbytecznych dla nas przedmiotów. Nie sprzątanie ich, czyli układanie lub przekładanie. Chodzi o pozbywanie się rzeczy, których nie lubimy, które nam zalegają, które ciągle odkładamy myśląc, że „pewnie kiedyś się nam przydadzą”. Innymi słowy odgracanie powinno się zacząć nie tyle w samym domu, co najpierw  w naszych głowach.

Kiedy wziąć się za odgracanie? Wielu z nas zabiera się za to przede wszystkim w momencie, kiedy pragnie całkowicie odmienić wnętrze. Nie raz idziemy wtedy do projektanta, który stworzy dla nas projekt wnętrza. Musimy być jednak wtedy gotowi, by oczyścić miejsce ze wszystkiego, łącznie z tym, co jest dla nas ważne. Warto jest jednak zadać sobie pytanie Co jest naprawdę istotne i Dlaczego.

Odgracanie mieszkania

Odgracanie mieszkania wygląda dokładnie tak samo, jak odgracanie domu, choć tutaj bardzo często jest łatwiej z racji powierzchni, jaką zajmują dom, a mieszkanie. Dzięki odgracaniu mieszkania możemy nie tylko zyskać więcej przestrzeni, lecz również spokój ducha, który nie raz tracimy po prostu patrząc na daną przestrzeń. Wbrew pozorom odgracanie dość mocno łączy się z kwestią psychologiczną i warto jest przemyśleć swoje własne podejście do tematu. Czy to i to jest mi potrzebne? Czy to w ogóle chcę? Tego rodzaju pytania mogą pomóc nam wybrać i odzyskać spokój nie tylko w domu/mieszkaniu, ale i w sobie.

Dobry projekt wymaga odpowiedniej podstawy!

Odgracanie mieszkania czy odgracanie domu – to nie istotne, ponieważ każda przestrzeń potrzebuje czystości, by móc stać się taką, jaką sobie wymarzymy. Dobrze zaprojektowane wnętrze wymaga ciężkiej pracy, nie tylko pod względem samego planowania, dlatego musimy być gotowi do działania, kiedy chcemy wcielić w życie tak wielkie zmiany!

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!