Co nowego na Instagramie w 2021 roku: Nowe funkcje i aktualizacje

Instagram urósł do rangi jednej z najbardziej wpływowych platform mediów społecznościowych na świecie. Z ponad 1 miliardem użytkowników1, jest obecnie znany z generowania najwyższych wskaźników zaangażowania2. Jednak platforma nie tylko rośnie - ona również ewoluuje.

Dlatego właśnie zamierzamy porozmawiać o wszystkich tych nowych 2021 aktualizacjach Instagrama, które ostatnio się rozwijały.

Śledzenie wszystkich zmian, które zachodzą w aplikacji, byłoby nie lada wyzwaniem, dlatego stworzyliśmy listę wszystkich nowych aktualizacji Instagrama w 2021 roku, o których marketerzy powinni wiedzieć.

Czytaj również o: Izabela Krzan.

Jak zobaczyć Instagram DMs na komputerze - aktualizacja API Messengera

Mamy dla Ciebie ważną wiadomość! W przypadku, gdy zastanawiałeś się, jak sprawdzić Instagram DMs na komputerze....

Dzięki otwarciu przez Messengera API dla wiadomości Instagram, NapoleonCat jest teraz w stanie wspierać Instagram DMs. Oznacza to, że możesz teraz uzyskać dostęp do wszystkich swoich Instagram DMs na wielu profilach Instagram i zarządzać nimi za pomocą jednego prostego narzędzia.

Jednak ta funkcja nie będzie dostępna dla wszystkich na początku. Facebook powoli dodaje wsparcie dla Messenger API dla Instagrama w fazach:

 • Faza 1: IG kont biznesowych z między 10.000 a 100.000 zwolenników może uzyskać dostęp do API, począwszy od 2 czerwca
 • Faza 2: IG kont biznesowych z między 1,000 i 100,000 zwolenników może uzyskać dostęp do API, szacunkowo począwszy od lipca
 • Faza 3: Wszystkie biznesowe konta IG mogą uzyskać dostęp do API, do końca 3 kwartału.

Profesjonalna tablica

Na początku 2021 roku, Instagram uruchomił nową zakładkę o nazwie Professional Dashboard. Pomyśl o tym jako o swoim głównym pulpicie nawigacyjnym w aplikacji. Wewnątrz tej najnowszej funkcji aktualizacji Instagrama, znajdziesz wszystkie główne narzędzia i zasoby:

 • Ogólna wydajność konta
 • Wgląd w Instagram
 • Promocje
 • Zatwierdzanie treści markowych
 • Zakupy na Instagramie
 • Zapisane odpowiedzi

instagram lajki

Instagram ukrywa polubienia

Platforma społecznościowa nie będzie już publicznie wyświetlać liczby polubień generowanych przez posty. Oznacza to, że dokładna liczba polubień przyznana każdemu pojedynczemu zdjęciu lub wideo będzie znana tylko użytkownikowi, który je opublikował.

Ta aktualizacja jest stopniowo wprowadzana od 2019 roku, a do tej pory istnieje duża szansa, że doświadczyłeś jej również. Jeśli nadal potrzebujesz zobaczyć swoje polubienia na Instagramie, wypróbuj NapoleonCat - pierwsze dwa tygodnie są darmowe. Będziesz mógł zobaczyć Instagram likes dla własnych kont, a także każdego innego publicznego konta Instagram Business.

Sugerowane posty

W sierpniu 2020 roku Instagram wprowadził funkcję Sugerowanych postów.Po zakończeniu przewijania najnowszych postów kont, które śledzisz, zaczniesz widzieć sugerowane posty (na podstawie tego, co lubisz i kogo śledzisz).

Jak wyłączyć Sugerowane posty

Nowa funkcja rozwścieczyła wielu użytkowników Instagrama - głównie ze względu na jej natrętność. Niestety, nie można wyłączyć tej funkcji.

Jedyne, co możesz zrobić, to poinformować Instagram, że nie jesteś zainteresowany konkretnymi postami. Aby to zrobić, stuknij w trzy kropki nad postem, a następnie kliknij w "Not interested". W ten sposób IG powinien lepiej ukierunkować swoje sugestie.

Nowe funkcje Instagram Story - powiadomienia

Repostowanie Stories, w których ktoś Cię otagował, staje się obecnie coraz bardziej popularne. Zasadniczo jest to część user-generated content, który jak wiadomo jest bardzo skuteczną formą marketingu w mediach społecznościowych.

Instagram ułatwił nam więc zauważenie, czy zostaliśmy oznaczeni w danej historii, czy też nie. Jeszcze nie tak dawno temu, musieliśmy pofatygować się do naszej skrzynki odbiorczej, a jeśli zostaliśmy otagowani przez kogoś, kogo nie śledzimy, kończyłoby się to prośbą o wiadomość.

Tworzenie szablonu Story

Dzięki nowemu trybowi Create, użytkownicy Instagrama mogą jeszcze bardziej bawić się postami Story. Głównym celem tej funkcji jest łączenie interaktywnych naklejek (np. naklejki z pytaniami), tekstu i rysunków bez konieczności posiadania zdjęcia lub wideo w tle

Aby uzyskać dostęp do trybu Create, kliknij na ikonę aparatu w lewym górnym rogu, a następnie przesuń palcem w prawo na samym dole ekranu.

Podgląd IGTV

Filmy IGTV, które można tłumaczyć jako dłuższe formy wideo na Instagramie (dłuższe niż 60 sekund), ostatnio zyskują na popularności.

Tak więc, aby posty IGTV były bardziej widoczne dla innych użytkowników i zwiększyć ich zasięg organiczny, Instagram zdecydował się traktować je tak, jakby były zwykłymi postami na Instagramie.

Oznacza to, że Twoje nowo opublikowane wideo IGTV będzie widoczne zarówno w news feedzie Twoich followersów, jak i w Twoim profilu. Jest tylko jedna różnica. Będzie on odtwarzany jako 60-sekundowy podgląd, który będzie próbował nawigować użytkowników w kierunku pełnego wideo.

Instagram Dark Mode

Użytkownicy już od jakiegoś czasu domagali się trybu ciemnego dla Instagrama, dzięki czemu mogliby zaoszczędzić więcej energii na urządzeniach inteligentnych. I jeśli mnie pytasz, to po prostu wygląda fajniej.

Jak włączyć tryb ciemny Instagrama?

Okazuje się, że nie można włączyć trybu ciemnego z poziomu aplikacji Instagram. Musisz przejść do ustawień swojego telefonu.

Na urządzeniu z systemem iOS:

 • Upewnij się, że masz zainstalowany system iOS 13 lub nowszą wersję oprogramowania.
 • Przejdź do ustawień telefonu -> Wyświetlacz i jasność. 
 • Włącz tryb ciemny lub ustaw go tak, aby włączał się i wyłączał automatycznie; albo aby dopasować go do aktualnych godzin dnia, albo do własnego harmonogramu. Uruchom Instagram i zapisać, że życie baterii!

Na Androida:

 • Upewnij się, że pracujesz na systemie Android 10 lub wyższym.
 • Przejdź do Ustawienia -> Wyświetlacz i dotknij Zaawansowane Wybierz ciemny z 
 • Menu motywu urządzenia 
 • Przejdź do Instagrama i ciesz się ciemnością!

Nowa organizacja skrzynki odbiorczej Instagram

Instagram od niedawna podzielił skrzynkę odbiorczą na zakładki Primary, General i Requests. Primary to miejsce, gdzie będą lądować wiadomości od osób, które śledzisz. Reszta pojawi się jako Prośba, którą będziesz mógł przenieść albo do Podstawowej, albo do Ogólnej. Pomyśl o Primary jako skrzynce odbiorczej dla spraw, którymi trzeba się szybko zająć, podczas gdy General zawiera wiadomości, do których można wrócić później.

Sugerowane odfollowowanie

Być może zastanawiasz się, dlaczego nagle tracisz followersów. A może chcesz odfolkować konta, z którymi masz najmniejszy kontakt. Niezależnie od przypadku, Instagram wprowadził tę podstępną małą funkcję sugerowania, które osoby powinny unfollow.

"Najmniej interakcji z" są sugerowane unfollows. Jeśli czujesz, że Twój feed staje się trochę zbyt zatłoczony, możesz spróbować go użyć.

Usuń naśladowców

Instagram grawituje w kierunku "łagodniejszych" typów bloków. W przeszłości trzeba było zablokować konto, a następnie odblokować je, aby usunąć je jako swojego naśladowcę. Teraz proces jest o wiele prostszy i bardziej "pod klucz".

Limit wieku

Ponieważ coraz więcej nieletnich użytkowników przegląda Instagram, może być właściwe dla niektórych marek, aby "ukryć" całe swoje profile przed młodzieżą.

Jak to zrobić:

 • Przejdź do Ustawienia -> Biznes -> Minimalny wiek
 • Możesz ustawić minimalne ograniczenie wiekowe dla użytkowników wszędzie, lub / i ustawić różne limity dla poszczególnych krajów.

Podsumowanie

Jak widać, Instagram wprowadził ostatnio sporo nowych funkcji - od bardziej zaawansowanych funkcji Story i bardziej dostępnych postów IGTV, po łagodniejsze formy bloków. Platforma mediów społecznościowych stale się rozwija, a zawsze lepiej być na bieżąco. Do następnego razu, dbaj o siebie!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!