Kolorowe drukarki jakościowe – jak wybrać najlepszy model?

Mało kto wyobraża sobie obecnie funkcjonowanie bez drukarki. Uczniowie często drukują pomoce do nauki, studenci prace semestralne, a podróżujący bilety. Drukarki stanowią stałe wyposażenie praktycznie każdej firmy, niezależnie od tego czy jest ona małym lokalnym i rodzinnym interesem, czy wielka korporacją, która zatrudnia ponad trzystu pracowników. Kiedyś popularne  były modele atramentowe, obecnie coraz częściej kupowane są drukarki laserowe. 

Jak działają drukarki laserowe?

W drukarkach laserowych w procesie nanoszenia tekstu lub obrazu na kartkę papieru wykorzystywane jest światło lasera albo diody LED. Wydruk jest tworzony, gdy światłoczuły bęben  zostaje naelektryzowany. W ten  sposób toner barwi arkusze i pojawia się na nich to, co jest nam potrzebne. Następnie obraz jest utrwalany pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, która dochodzi nawet do 205 stopni Celsjusza. Drukarki laserowe są bardzo wytrzymałe, wydajne i cechują się bardzo wysoką jakością wydruków. 

Pierwszy model laserowej drukarki został wypuszczony na rynek już w 1977 roku przez słynną firmę Xerox (nazwa ta obecnie jest używana jako powszechny termin na określenie maszyn kopiujących). Natomiast pierwsza kolorowa drukarka pojawiła się w 1993 roku. Obecnie kolorowe drukarki laserowe to standard.  

Jaką drukarkę wybrać?

Decydując się na zakup drukarki laserowej należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim czy drukarka będzie używana w biurze, czy jest przeznaczona do celów prywatnych. Domowe drukarki nie muszą być ani tak duże, ani tak szybkie, jak te, które będą stosowane firmach. Do biur potrzebne są urządzenia 3 razy bardziej wytrzymałe, ponieważ będą one znacznie bardziej eksploatowane. 

Powszechnie wiadomo, że czas to pieniądz. Jest to nadrzędna zasada prowadzenia biznesu. W związku z tym przedsiębiorcy zwracają uwagę nawet na to, jak szybko przebiega proces drukowania. Niektóre modele mogą drukować 120 kartek na minutę, a to i tak nie jest najszybszy egzemplarz. 

Jeśli chcemy nabyć kolorową drukarkę laserową do przedsiębiorstwa, warto przed zakupem zorientować się, czy można ją podłączyć do sieci wi-fi. Obecnie większość modeli ma taką możliwość. Dzięki temu drukarka z powodzeniem zostanie podłączona do lokalnej sieci i każdy pracownik będzie mógł z niej korzystać. 

Warto także sprawdzić parametry rozdzielczości drukarki, dzięki czemu będziemy w stanie ocenić, czy czy jakość wydrukowanych dokumentów będzie nam odpowiadała.  

Drukarki laserowe wykorzystują tonery. Jest to specjalny rodzaj proszku. Podczas drukowania jest on warstwowo nanoszony na kartkę papieru. Tonery w kolorowych i monochromatycznych drukarkach laserowych są wymienne. Ceny za tonery różnią się między sobą. Wszystko zależy od modelu i producenta sprzętu. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić, jaki będzie koszt eksploatacji danego modelu. Jeśli cena tonerów przerasta nasze finansowe możliwości, można zdecydować się na tańsze zamienniki, które nie odbiegają jakością od oryginałów. 

Gdzie kupić kolorową drukarkę laserową?

Obecnie na rynku działa wiele sklepów, które oferują kolorowe drukarki laserowe. Jednym z nich jest sklep Lobos, która już od wielu lat zajmuje się sprzedażą sprzętów biurowych, mebli oraz urządzeń do biur. Oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i małych i dużych firm. Na stronie sklepu znajdziemy ciekawy wybór kolorowych drukarek laserowych najwyższej klasy. Dzięki  temu będziemy mieli pewność, że kupujemy urządzenie, które posłuży nam wiele lat. 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!