Premiery Smartfonów 2018 – czym nas zaskoczą?

Nadchodzą wielkie premiery – m.in. nowy Samsung Galaxy S9, LG G7 czy seria Sony Xperia. Od nowych generacji zawsze oczekujemy więcej – lepszego aparatu, wydajności na wyższym poziomie, unikalnego designu itd. Czym zaskoczą nas tegoroczne premiery?

Na ten rok zaplanowano naprawdę wiele nowości – m.in. Samsung Galaxy, najnowszy flagowiec, który oficjalnie został zaprezentowany po praz pierwszy 25 lutego w Barcelonie, ale także OnePlus 6 czy Huawei P11. Przez cały rok możemy śledzić nowości i zapowiedzi  – przekonajmy się, czym nas zaskoczy Samsung, nowy model LG czy wyczekiwana seria smartfonów Sony.

Aparat fotograficzny/dwuprzesłonowy obiektyw. Skoro decydujemy się na wybrany flagowy model, taki jak najnowszy Samsung S9 czy HTC U12 – oczekujemy też świetnego aparatu, który umożliwi nam wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. Większość smartfonów wyposażono już w dwa aparaty – przedni oraz tylny – ale użytkowników już to nie satysfakcjonuje. Oczekujemy mianowicie czegoś jeszcze lepszego! Galaxy S9 i S9+ posiada obiekty w dwoma przesłonami (F2.4 i F1.5), który dostosowuje się do otoczenia tak samo jak oko, dzięki czemu robi wspaniałe zdjęcia w bardzo jasnym świetle a także w nocy.

Mocny i wydajny procesor. Pamiętacie niepochlebne opinie o procesorze w LG G6? Model krytykowano dość powszechnie starszy model. Jak wiadomo, wytrzymałość procesora jest kluczową sprawą, więc warto zwrócić uwagę na to, jaki zastosowano w danym urządzeniu. Na przykład Apple iPhone XI zyska nowy procesor Apple A12, a nowy Samsung S9 procesor Exynos 9810. Ma on aż cztery rdzenie Mongoose 3-ciej generacji, które razem z zegarem pracują do 2,9 GHz.

Samsung twierdzi, że dzięki zastosowaniu wielu rdzeni wydajność smartfona wzrośnie aż o 40%. Warto dodać, że Exynos 9810 wytwarzany jest z użyciem 10-nanometrowego procesu FinFET 2. generacji. Używa się go również przy produkcji Snapdragon 845, który trafi na wybranych rynkach do Galaxy S9. Przedsprzedaż modelu zaplanowano na początek marca, więc już niedługo.

Design – wygląd ma znaczenie. Niezależnie od tego, co dany model oferuje, ważny jest też design. Na pewno w tym roku zmieni się styl serii Sony Xperia – nie będą to jedynie kosmetyczne zmiany. Nieco zmieni się też nowy Samsung S9 – czytnik linii papilarnych znajdzie z tyłu pod aparatem – a nie jak wcześniej obok aparatu, co było wyjątkowo niewygodnym rozwiązaniem.

Także Huawei P20 zostanie odmieniony, a to za sprawą ekranu o proporcjach 18:9. Wiąże się to z dużymi zmianami stylistycznymi, porównując P20 z modelami poprzedniej generacji. Jest to jednak zmiana konieczna i nie możemy doczekać się efektu końcowego! Jako pierwszy zaskoczył nas Galaxy S9. Przedsprzedaż już ruszyła na stronie producenta, a na początku marcu smartfon trafi oficjalnie do sklepów.

Najnowsze smartfony zapewnią nam z pewnością dużo więcej niespodzianek – m.in. będą miały mocniejszą obudowę ze szkła i metalu, nowoczesne systemy zabezpieczeń, więcej pamięci wewnętrznej itp. Pamiętajmy, aby przy wyborze nie kierować się modą, a własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Kontakt

E-mail: usluga@socialmediaplus.pl

Najnowsze i najciekawsze artykuły o mediach w tym też social mediach, marketingu i wiele wiele więcej. Zapraszamy!